Každý rodič chce pre svoje bábätko to najlepšie. Výnimkou nie je ani oblečenie pre bábätká. Dnešná ponuka oblečenia je široká a preto môže byť ten správny výber niekedy ťažkým orieškom. Pri výbere detského oblečenia sa stačí zamerať na niekoľko faktorov a hneď to bude o čosi jednoduchšie. Poradíme vám, ako na to.

Široká ponuka nie je zárukou kvality

Tak, ako oblečenie pre dospelých, tak aj oblečenie pre bábätká dnes zasiahla vlna rýchlej módy. Dnes máme k dispozícií množstvo obchodov, nákupných centier a tiež množstvo výrobcov a predajcov, ktorí ponúkajú oblečenie pre bábätká. Aj keď je ponuka veľká a výber široký, nanešťastie je to mnohokrát na úkor kvality. Určite ste sa už stretli s oblečením, ktoré už po prvom praní zmenilo tvar či veľkosť, prípadne sa celé rozpadlo. A to nie je jedinou nevýhodou nekvalitného oblečenia. Oblečenie pre bábätká nízkej kvality so sebou prináša riziko reakcie pokožky podráždením, pretože mnohokrát ide práve o umelé a syntetické materiály. Tie neumožňujú detskej pokožke voľne dýchať a tak môže dôjsť k jej zapareniu či iným problémom. Ako však zistiť, ktoré oblečenie je kvalitné a nezávadné pre bábätko?

Ako rozpoznať kvalitné oblečenie pre bábätká?

Kvalitné detské oblečenie, či už sú to detské pančuchy, tričká či zavinovacie body, sa dá v niektorých prípadoch rozpoznať ihneď. Už len pri dotyku viete zistiť, či ide o kvalitný materiál. Kvalitu viete rozpoznať aj podľa strihu a spojov. Kvalitné detské pančuchy či zavinovacie body sú nutnosťou vo výbave, ak chcete vášmu drobcovi zabezpečiť pohodlie a komfort. Pretože práve spodná bielizeň, detské pančuchy či zavinovacie body sa dostávajú do kontaktu s detskou pokožkou ako prvé. Materiál, ktorý nedráždi pokožku bábätka, je prievzdušný a zároveň zabezpečuje komfort je práve bavlna. Bavlna je prírodný materiálom, ktorý nespôsobuje podráždenie pokožky a tak zabezpečuje pohodlné nosenie. Ak vyberáte oblečenie pre bábätká, určite sa vyhnite materiálom, ako je napríklad nylon, polyester, akryl, elestan či viskóza.

Kde hľadať kvalitné oblečenie pre bábätká?

Kvalitné oblečenie pre bábätká vyrobené z prírodných materiálov najčastejšie nájdete u menších predajcov. Menší predajcovia často nechávajú zhotoviť detské oblečenie u domácich slovenských krajčírov a na etikete priamo uvádzajú materiálové zloženie. Ak si chcete byť naozaj istí, že kupujte kvalitné oblečenie pre vášho drobca, môžete sa obrátiť na menších predajcov, ktorí častokrát disponujú aj vlastným internetovým obchodom. Výber je na vás, no určite sa vyhnite obchodným domom či centrám s obchodmi rýchlej módy, ktoré ponúkajú oblečenie pre bábätká vyrobené zo syntetických materiálov. Aj v prípade detskej módy platí, že menej je niekedy viac. Váš drobec skutočne nepotrebuje dvadsať rôznych tričiek. Čo naozaj potrebuje, je kvalitné oblečenie, v ktorom sa bude cítiť pohodlne a nebude dráždiť jeho pokožku. Jeden kvalitný kúsok detského oblečenia je omnoho viac ako desať nekvalitných a vyrobených z umelých tkanín.

Nevhodne či nekvalitne zvolené oblečenie pre bábätká môže vyvolať nepohodlie a podráždenosť dieťatka a viesť až k podráždeniu pokožky samotnej. Nepodceňujete preto výber kvalitného oblečenia pre vášho drobca. Majte na pamäti, že menej je niekedy viac a že do kvality sa oplatí investovať.