Keramické drezy sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené. Dôvodov je niekoľko. V prvom rade vynikajú nádherným dizajnom. V ponuke máte totiž na výber vždy spektrum motívov a tvarov, z ktorých si môžete vyberať. Aké prinášajú vo všeobecnosti keramické drezy výhody a aké nevýhody? Na to sme sa pozreli o čo si bližšie!

V súčasnosti idú keramické drezy čoraz viac do popredia a rozhodne sa niet čomu čudovať. Dokážu totiž skrášliť každú jednu kuchyňu, pretože do vysokej miery vynikajú svojou estetickou stránkou. Ich moderný vzhľad a vysoká odolnosť z nich robí dokonale praktický, ale aj štýlový prvok do každej domácnosti. Keramický drez si v súčasnej dobe môžete zaobstarať v rôznych variantoch. Pri výbere nezabúdajte zvážiť samotné rozmery, dizajn, ale aj praktické funkcie.

více v článku...

Vzhľad je veľkou výhodou

Čo sa týka samotnej estetickej stránky, tá je v prípade keramických drezov skutočným benefitom. Tento prvok do domácnosti je totiž dostupný v mnohých farbách a štýloch z ktorých si môžete vyberať. Nezabúdajte, že farba a motív keramického drezu by vám mal dokonale ladiť aj s ostatnými prvkami vo vašej domácnosti, konkrétne v kuchyni. Preto si vyberajte také drezové sety, ktoré budú skôr v tých neutrálnych farbách. Také farby sa totiž veľmi ľahko kombinujú aj s ostatnými prvkami v kuchyni.

Vysoká odolnosť materiálu

Čo sa týka odolnosti, tá je v rámci keramických drezov maximálne vysoká. Takýto typ drezov je totiž vyrobený z materiálov, ktoré sú vysoko odolné. Napríklad, voči poškrabaniu či inému poškodeniu. Vďaka tomu sú tieto drezy tak veľmi obľúbené a hodia sa do každej kuchyne. Ich výhodou je aj veľmi dlhá životnosť. Zabezpečujú to práve materiály, z ktorých sa keramické drezy vyrábajú. Keďže sú maximálne odolné, hovorí to o nich aj to, že vydržia skutočne dlhé roky, a to bez akéhokoľvek poškodenia. Preto, ak hľadáte kvalitný prvok do kuchyne, keramické drezy sú skvelým riešením.

Výhoda oproti granitovým drezom

Keramické drezy pôsobia veľmi luxusne a elegantne. Dokážu povýšiť vzhľad kuchyne na inú úroveň, vďaka čomu sú tak veľmi obľúbené. Oproti klasickým granitovým drezom či nerezovým drezom vynikajú v smere údržby. Sú totiž podstatne jednoduchšie na údržbu, vďaka čomu sú aj výrazne praktickejšie.

Aké sú nevýhody?

Aj napriek tomu, že sú keramické drezy odolné voči poškrabaniu, môže sa stať, že dôjde k ich rozbitiu, prípadne popraskaniu. Preto by ste mali byť pri používaní takéhoto drezu mimoriadne opatrní. Okrem iného, nevýhodou môže byť pre mnohých ľudí aj cena. Keramické drezy sú totiž oproti granitovým a nerezovým o čo si drahšie, avšak odzrkadľuje sa to na ich dlhšej životnosti.

Aj napriek tomu, že keramické drezy prinášajú isté výhody a nevýhody, určite by ste sa pri výbere mali riadiť najmä vlastnými preferenciami.