Evolúcia alebo ľudský vývoj je systém, ktorý zaručuje, že na planéte Zem existujú iba tie organizmy, ktoré sú prispôsobené súčasnému pozemskému prostrediu. Koexistujú a vyvíjajú sa, navzájom sa ovplyvňujú.

Evolúciu objavil anglický vedec Charles Darwin, ktorý bol prírodovedec. Zaoberal sa mnohými teóriami vrátane teórie vzniku koralových ostrovov, monografií o mäsožravých rastlinách a tiež monografií o ulitníkoch. Spochybnil Bibliu, najmä Starý zákon, ktorý nezodpovedá evolučnému výberu.

Evolúcia stále prebieha a bude až do konca života planéty. Či to tak funguje aj inde, zatiaľ nevieme. Musíme ešte objaviť skutočný život inde vo vesmíre, aby sme ho preskúmali.

Vedci však neváhajú a snažia sa nájsť ďalšie planéty, kde je pravdepodobný život as ním aj evolučné mechanizmy.

Chceli by ste sa dozvedieť o ďalších zaujímavých témach ako je móda, šperky, drahé kamene, príroda, slávni ľudia alebo zvieratá?

Pozrite sa na náš blog. Môžete si tu napríklad prečítať zaujímavosti o tom, kto a čo robí šaman, alebo čo je to pentagram a jeho história, alebo napríklad ako je to s naším biologickým predkom, ktorým je opica.