Kedy naposledy ste sa ráno zobudili naozaj oddýchnutý a svieži? Po dobrom spánku je každý deň skvelý, no nie všetci majú to šťastie vyspať sa doružova. Niekto sa prehadzuje celú noc zo strany na stranu a zaspávanie trvá celú večnosť. Príčin môže byť niekoľko, no častokrát za tým stojí nevhodná posteľná bielizeň.

V posteli sa máte cítiť ako v bavlnke, a preto odporúčame kvalitné bavlnené obliečky. Stačí tak málo a prerušovaný nočný spánok sa stane minulosťou. Pozrime sa bližšie na to, prečo je bavlna jedným z najlepších materiálov. 

  1. Príjemne vzdušné

100 % bavlnené obliečky by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Tento prírodný materiál vyniká vysokou priedušnosťou, vďaka ktorej sa dobre vyspíte. Z času na čas sa možno uprostred noci celý spotený strhnete zo zlého sna. S bavlnenými obliečkami sa vám to nestane, pretože absorbujú extra teplo a vlhkosť. Od syntetických obliečok to nečakajte. 

Bavlna je ideálna na horúce letá, žiadna horúčava vám pod ňou nehrozí. Zaujímavé je, že vhodná aj do zimy, pretože má dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Čo viac si priať? Nemusíte nakupovať desiatky rôznych druhov obliečok, stačí niekoľko bavlnených a máte pokoj. 

  1. Šetrné k pokožke

Poznáte krajší pocit, ako si ľahnúť po celom dni do voňavých jemných perín? Kým polyester vás bude počas noci hrýzť a zobudíte sa na svrbenie pokožky, bavlnené obliečky vás nechajú pokojne odfukovať. Túto tkaninu si pochvaľujú ľudia s extra citlivou pokožkou. Okrem toho, že bavlna je príjemná na dotyk, nedráždi pokožku, je hypoalergénna a nepriatelí sa ani s roztočmi

  1. Vydržia celú večnosť

No dobre, nič netrvá večne, ale kvalitné bavlnené obliečky sa tomu môžu priblížiť. Obliečky treba kupovať so zámerom, že vám vydržia čo najdlhšie. Tak, aby ste každých 6 mesiacov nemuseli hľadať odpadnuté gombíky, zašívať diery alebo rovno vymeniť celé posteľné obliečky, pretože vybledli a stratili svoju krásu. Investujte do dlhej životnosti prémiovej bavlny a tieto veci nebudete musieť riešiť.