více v článku...

Živé farby sú injekciou pozitívnej energie, ktorá dodáva dopamín, známy aj ako hormón šťastia. Práve na tomto koncepte je založený horúci trend dopamine clothing, ktorý v tejto sezóne ovládol módne prehliadky a výkladné skrine. Zistite, ako vylepšiť svoju štylizáciu pomocou topánok, ktoré sa hodia k farebným outfitom!

Aký je trend dopamine clothing?

Dopamine dressing alebo dopamine clothing je založený na nosení oblečenia v pestrých farbách. Trávovo zelená, sýto červená, ostro ružová, nebeská modrá, šťavnatá citrónová či sýto kobaltová – to je len niekoľko farieb, ktoré sa k tomuto trendu dokonale hodia.

Farebné oblečenie nielenže tento rok vyzerá módne, ale má aj ďalšie výhody. Nosenie takýchto štylizácií môže skutočne stimulovať vylučovanie dopamínu mozgom a tým efektívne zlepšiť náladu, zvýšiť kreativitu a stimulovať motiváciu.

Trend dopamine clothing sa netýka len oblečenia a doplnkov ako sú dámske kožené kabelky, ale aj topánok. Pozrite si propozície, ktoré sme pripravili, aby ste si pre seba vybrali pozitívne bláznivé topánky!

Farebné lodičky na vysokom podpätku – poslúžia Vám nielen túto sezónu

Ak máte radi dámske topánky, vo Vašom šatníku nesmú chýbať vysoké podpätky alebo lodičky na hrubších opätkoch. Túto sezónu siahnite po tých v intenzívnych neónových farbách – ružovej, zelenej, nevädzovej modrej či žltej. 

Takéto topánky na podpätku sa dajú ľahko kombinovať nielen s farebným oblečením, napríklad zeleným oblekom alebo oranžovými šatami, ale môžete ich skombinovať aj s tlmenejšími kompletmi, napríklad béžovou, sivou alebo čiernou. Preto je to výborná kúpa na roky, s ktorou okamžite oživíte každú štylizáciu.

Sneakersy v živých farbách – pohodlné a módne

Ak milujete pohodlie, vyberte si farebné sneakersy, ktoré túto sezónu sledujú trend dopamine dressing. V kolekciách mnohých známych značiek teraz nájdete modely rôznych farieb, ktoré sa hodia k nohaviciam aj šatám.

Farebné sneakersy, napríklad tie v oranžovej farbe, budú skvele vyzerať k oranžovým nohaviciam a modrej alebo ružovej blúzke. Vybrať si môžete aj total look v jednej farbe, ktorý dokonale ladí s tohtoročnými trendmi.

Ak hľadáte univerzálne topánky, ktoré sa budú hodiť k rôznym farebným súpravám, vyberte si nadčasovú bielu, ktorá vyzerá módne v každom vydaní.

Dámske topánky v intenzívnych farbách – oživia kancelársky look

Trend dopamine clothing môžete využiť aj pri vytváraní formálnych štylizácií. Keď Vás v práci neobmedzuje dress code, vyberte si kožené dámske topánky ako šnurovacie oxfordky, lordsy alebo mokasíny v intenzívnych odtieňoch.

Takéto topánky vyzerajú skvele s farebnými cigarkami siahajúcimi až po členky alebo nohavicami s mierne vyhrnutými nohavicami a elegantnou košeľou či blúzkou. Môžete pridať aj decentné šperky a priestrannú kabelku vo farbe ladiacej s topánkami, aby ste vytvorili elegantný set do kancelárie aj po pracovnej dobe.