Nohy sú ťahúňmi vášho tela. Dávate im preto dostatok lásky, starostlivosti a rozmaznávania? Aby ste mali nohy pekné, nemusíte chodiť do drahého salónu. S trochou času, úsilia a s niekoľkými kvalitnými prípravkami si môžete urobiť skvelú pedikúru aj u vás doma! Ponúkame vám na to podrobné tipy. Pôjde o dlhší, ale o to intenzívnejší proces, počas ktorého by ste ich mali zodpovedne ošetrovať, no rozhodne sa to vyplatí, pretože pocit jemných, hladkých a zdravých nôh, ktoré nepraskajú a nebolia je na nezaplatenie.

Odstráňte lak na nechty

Začnime odlakovaním nechtov. To umožní skontrolovať nechty na nohách a vyhľadať akékoľvek problémy. Najlepšie je použiť odlakovač bez acetónu, ktorý je veľmi drsný a môže spôsobiť stenčenie nechtovej platničky a tvorbu nevzhľadných záderov. Občas by ste tiež nechtom mali dať od laku pauzu. Udržiavanie neustále namaľovaných nechtov totiž môže spôsobiť ich zmenu farby, zvyčajne s červenkastým alebo žltkastým odtieňom. Ak sa vaše nechty zafarbia, nechajte ich niekoľko týždňov nenamaľované. Čoskoro by sa mali vrátiť k svojej normálnej farbe.

Doprajte im kúpeľ

Relaxačné namáčanie nôh na 15 až 20 minút urobí s vašimi nohami zázraky, či už vás bolia alebo nie. Ak chcete, môžete do vane s vodou pridať aromaterapeutické oleje. Namáčanie nôh uvoľní suché šupiny a zmäkčí hrubé, stvrdnuté vrstvy kože na pätách, prstoch a bruškách chodidiel. Nepoužívajte však príliš horúcu vodu, tá môže spôsobiť vysušenie a popraskanie pokožky, pretože voda sa rýchlo vyparuje a nasáva vlhkosť z vonkajšej ochrannej vrstvy pokožky. Na konci kúpeľa nechty na nohách jemne vydrhnite kefkou a použite pemzu. Môže chvíľu trvať, kým odstránite všetku stvrdnutú kožu, no dbajte na to, aby ste boli precízny a kožu neobrúsili príliš.

Hydratujte

Po každej sprche a odstránení zhrubnutej kože na chodidlách, si nohy vždy osušte čistým a mäkkým uterákom a naneste hydratačný krém. Používanie prírodných masiel, ako je bambucké alebo kakaové maslo, môže udržať vaše nohy jemné a hydratované. Ak sú vaše päty príliš popraskané, hľadajte krém na nohy so zmäkčovačom. Výber produktu šitého na mieru vášmu typu pleti a individuálnym požiadavkám môže znamenať obrovský rozdiel. Pri nanášaní krému si jemne masírujte chodidlá, naťahujte šľachy v kĺboch ​​prstov a klenbu chodidiel. Následne si obujte pár ponožiek alebo si nohy zabaľte na hodinu do plastovej fólie. To pomôže lepšie absorbovať hydratačný krém a taktiež to nesmierne pomáha, ak máte suché a popraskané nohy. Taktiež na nohy nezabúdajte aplikovať opaľovací krém! Aplikujte širokospektrálne SPF 30, najmä keď chodíte naboso alebo nosíte sandále a nechávate nohy vystavené slnku.

Neváhajte a vyskúšajte napríklad Krém na popraskané päty pre intenzívnu regeneráciu suchej a zhrubnutej pokožky piet. Krém poskytuje vynikajúcu hydratáciu a upokojuje suché, poškodené a popraskané päty. Jeho vyživujúca receptúra nezanecháva lepkavé stopy a rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Vďaka pohodlnej aplikácii, bohatej krémovej textúre a rýchlej absorpcii vám efektívne a komplexne pomôže zregenerovať vašu pokožku a navráti prirodzený a krásny vzhľad vašim chodidlám. Výťažky z harmančeka a nechtíka upokojujú a kombinácia 25% urey, glycerínu a lanolínu účinne zjemňuje a vyživuje pokožku. Viditeľne zlepšuje stav popraskaných piet už po 7 dňoch pravidelného používania.

Doprajte svojim nohám Peeling na chodidlá, pocit hladkých, dokonale vyživených chodidiel a zabudnite na suchú kožu a popraskané päty v priebehu pár minút. Vďaka jedinečnému komplexu aktívnych látok pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky, prekrví pokožku, dodá jej potrebnú hydratáciu a chráni pred ďalším vysychaním a rohovatením kože. Nielenže odstraňuje stvrdnutú kožu a odumreté bunky, ale vďaka extraktu z čajovníka prinavracia vašim nohám intenzívny pocit sviežosti. Obsahuje tiež kreatín, ktorý sa ukladá okolo buniek pokožky, čím ju chráni pred vonkajšími škodlivými vplyvmi a udržuje ju tak zdravšiu. Pantenol dodáva pokožke vlhkosť a zároveň napomáha, aby ostala v pokožke dlhšie viazaná.

Zastrihávajte si nechty

Na zastrihnutie nechtov na nohách použite štipce na nechty z nehrdzavejúcej ocele. Aby ste zabránili nadmernému strihaniu, strihajte nechty na nohách rovno naprieč. Potom jemne zaoblite rohy pilníkom. Svoju kožičku môžete zatlačiť späť, ale vynaložte maximálne úsilie, aby ste sa vyhli jej odstráneniu. Väčšina dermatológov vám povie, že neexistuje žiadny dobrý dôvod na to, aby ste ju strihali a odstraňovali. Nielen že to zvyšuje riziko štiepenia a krvácania, ale tiež poskytuje baktériám a plesniam ľahší prístup k nechtovému lôžku.

Doprajte si ošetrenie voskom

Počuli ste už o parafínovom ošetrení voskom? Táto procedúra spôsobí, že vaše nohy budú neuveriteľne jemné. Teplo vosku pomáha zvyšovať prietok krvi a otvára póry v pokožke. Keď sú vaše póry otvorené, sú schopné absorbovať viac vlhkosti. Prenosný parafínový kúpeľ si môžete zakúpiť online alebo u niektorých kamenných predajcov. Keď sa voskový kúpeľ začne ochladzovať, zabaľte si nohy do uteráka, aby sa terapeutické teplo udržalo.