Na Slovensku je veľa odlišných turistických regiónov, ktoré rozdeľujú krajinu na jedinečné destinácie. Región Liptov sa nachádza priamo v strede krajiny. Na Liptove nájdete na malom území všetko – peknú prírodu, históriu, jaskyne, možnosť lyžovania, jazerá a turistické chodníky.

Región Liptov sa v posledných rokoch rozvíja na jeden z najdynamickejších turistických regiónov na Slovensku. Viacmiliónové investície do nových sedačkových lanoviek a kabínových lanoviek vo veľkých horských strediskách, ako je Jasná, teraz poskytujú prístup k lyžovaniu na svetovej úrovni. V lete je tu možnosť horskej cyklistiky. Vznikajú aj nové luxusné hotely a apartmány Liptovský Mikuláš, aby sa prispôsobili náporu turistov.

Blízko k Tatrám

Neuveriteľné kaňony, hory, jazerá a národné parky sú tu, aby ste ich preskúmali. Je tu čo objavovať od majestátnych štítov Vysokých Tatier až po zelené polia Liptova. Ubytovanie Liptovský Mikuláš zabezpečujú  penzióny, hotely i priváty. Veľmi obľúbené sú však zrubové domy s kamennými pecami neďaleko salaša, ktoré umocňujú ľudovú atmosféru.

Tatry sú často nazývané „najmenšie alpské vrchy v Európe“. Nájdete tu panenské prírodné prostredie, moderné, no vkusné horské strediská, stredoveké hrady a mestá a drevenú ľudovú architektúru. Niektoré z nich sú zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Horský región Tatry ponúka očarujúcu rozmanitosť prírody, histórie a atrakcií na malom území.

Aktivity pre región Liptov

 Pohorie Nízke Tatry je v súčasnosti domovom širokej škály aktivít, no aj keď nechcete lyžovať, chodiť na túry alebo bicyklovať, výlet pozemnou lanovkou na Chopok je ďalšou z najobľúbenejších atrakcií turistov. Ďalšou výnimočnou atrakciou, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, je návšteva krásneho dreveného kostolíka vo Svätom Kríži. Kostol je vlastne jedna z najväčších drevených stavieb v celej strednej Európe s kapacitou pre 6000 ľudí. Vo vnútri kostola môžete tiež vidieť ohromujúci barokový oltárny obraz z roku 1693.

Múzeum liptovskej dediny

Skanzen liptovskej dediny s charakteristickými drevenicami sa nachádza v obci Pribylina. Nad drevenými obydliami dominuje gotický kostol z 12. storočia. Múzeum liptovskej dediny zobrazuje typickú ľudovú architektúru. Hnacou silou pre založenie múzea boli rozsiahle povodne spôsobené výstavbou priehrady Liptovská Mara.