Umelé stromčeky na Vianoce nie sú v dnešnej dobe nič výnimočné. Na trhu môžete nájsť mnoho predajcov, ktorí ponúkajú umelé vianočné stromčeky. Pri jeho výbere si však treba dať dobrý pozor. Nie je totiž umelý stromček, ako umelý stromček. Na trhu totiž nájdete umelé stromčeky rôznej kvality.

Ako spoznáte kvalitný umelý stromček

Kvalitné umelé stromčeky sa vyznačujú najme ich prepracovanosťou a realistickým vzhľadom. Kvalitný umelý stromček by mal byť hustý, stabilný, nemalo by z neho opadávať ihličie či dokonca celé vetvičky. V súčasnosti sa za najkvalitnejšie umelé stromčeky považujú realistické FULL 3D stromčeky, ktoré sú vyrábané pomocou najmodernejších technológií tak, aby čo najvernejšie imitovali živý stromček. Ihličie a vetvičky, na týchto stromčekoch, sú vyrobené z PE odliatkov živých vetvičiek, takže je vďaka jeho trojrozmernosti na nerozoznanie.

Kvalitný 3D a PVC umelý stromček

Hoci sú FULL 3D stromčeky to najkvalitnejšie, čo trh ponúka, neznamená to, že stromčeky z PVC materiálov, alebo kombinované stromčeky z 3D a PVC vetvičiek kvalitné nie sú.

Klasické PVC stromčeky sú na trhu už dlhšiu dobu a preto aj tie už dnes môžete na trhu nájsť vo veľmi dobrej kvalite. Výrobný proces týchto klasických umelých stromčekov pokročil a výrobcovia sa ich snažia vyrábať tak, aby vyzerali čo najlepšie. Kvalitný PVC vianočný stromček by si mal držať tvar ihličia, ktoré by sa nemalo pokrčiť hneď pri prvom zložení. Samozrejme, nemožno porovnávať kvalitu 3D vetvičky s PVC vetvičkou, pretože PVC vetvička nie je natoľko realistická ako tá 3D, avšak takýto PVC stromček je zároveň cenovo dostupnejší.

Pokiaľ však túžite po kvalitnom umelom stromčeku a chcete aj niečo ušetriť, skvelou voľbou je 3D umelý stromček, ktorý je vyrobený kombináciou klasických PVC a 3D vetvičiek. 3D vetvičky sú umiestnené po celom obvode stromčeka a dokonalá hustota stromčeka je zabezpečená PVC vetvičkami vo vnútri stromčeka. Keď stromček ozdobíte, vnútorné PVC vetvičky nebude nikto vidieť a vy sa budete tešiť s realistického umelého stromčeka.

Pri kúpe umelého stromčeka myslite na to, že ho nekupujete iba na jedny Vianoce ale skutočne na niekoľko desiatok rokov. Vsaďte preto na kvalitu!