Trendy nám kážu, ako sa obliekať, ako tráviť voľný čas, ale aj ako dekorovať naše záhrady či interiéry. Zdobenie vianočného stromčeka patrí k obľúbeným činnostiam mnohých milovníkov interiérového dizajnu. Pre aký štýl sa rozhodnete tento rok?

více v článku...

Každý rok je stromček krajší a krajší

Pokiaľ každý rok vyťahujete ten istý vianočný stromček, nemusí rok čo rok vyzerať rovnako. Úplne stačí, že je v perfektnom stave. Už len skontrolovať stav vianočných ozdôb, dať si na kopu tie, ktoré použijete pri tohtoročnej výzdobe, prípadne ich doplniť o ďalšie kúsky, a výzdoba je hotová. Najskôr je však dobré získať predstavu, ako by mal stromček vyzerať. Tieto témy kolujú v médiách rok čo rok a zaujímajú každého, kto rád kráča s módou. Ako by to bolo, keby sme si svoj stromček každý rok neodfotili alebo nezavesili na sociálne siete? Nádherne ozdobený vianočný stromček bude vašou pýchou, odrazom vášho dobrého vkusu a dokonalého estetického cítenia. Pozrite si, aké trendy v ozdobovaní vianočných stromčekov budú tento rok vládnuť.

Bohémske Vianoce

Páči sa vám boho štýl? Ak u vás na stene visia macramé dekorácie, kde-tu sa ukazujú lapače snov, strapce, veľa drevených prvkov, potom ich odvážne pridajte aj na svoj vianočný stromček. Stromček ozdobený v bohémskom štýle môže obsahovať reťaz z drevených guľôčok, jutové stuhy, sušené ovocie, malé lapače snov, drevené vyrezávané ozdoby, ale aj pampovú trávu, sušené kvety, papierové ozdoby, obrovské strapce a brmbolce. Nebojte sa využiť čierne vianočné ozdoby v kombinácii so zlatou, striebornou alebo dokonca oranžovou farbou. Boho štýl je prírodný, ale vyzývavý. Pristane mu aj krémová alebo svetloružová farba.

Rozkvitnutý stromček

Nechajte na Vianoce svoj stromček rozkvitnúť! Použite umelé kvety ladiacich farieb a vytvárajte z nich kvetinové girlandy vedúce naprieč celým stromčekom. Zapichnite kvety kde-tu alebo nimi pokryte každé voľné miesto na stromčeku. Ak takéto kvety skombinujete s lesklými guľami alebo reťazami, najlepšie zlatými, vytvoríte úžasne romantickú kompozíciu, z ktorej nebudete vedieť spustiť oči. Stromček, na ktorom budú dominovať kvety, môžete doplniť aj lesklými vetvičkami, ozdobami zvierat alebo vintage vianočnými guľami. Každá romantická duša si povzdychne.

Nadčasová pastelová

Vianočné stromčeky odeté do pastelovej farby nikdy nevyjdú z módy. Spoľahnite sa na ružovú, bledučkú modrú, tyrkysovú, hnedú, béžovú a pokojne aj ich vzájomnú kombináciu. Sú to neutrálne farby ladiace s akýmkoľvek interiérom. Pastelovo sfarbené ozdoby sa ľahko prispôsobujú akýmkoľvek štýlom zdobenia stromčekov. Ak pastelové ozdoby zladíte s kontrastnými farbami, výsledok môže vyraziť dych. V kombinácii s bielou sú elegantné a vždy moderné. Pridajte k ozdobám čosi čipkované alebo plyšové a stromček získa vintage podobu.

Minimalistické zdobenie

Nevybrali ste si nič z tohto? Choďte na to po svojom. Stromček stačí rozžiariť svetielkami a je nádherný! Pridajte pár gúľ, jednu reťaz (z papiera, ovocia) a tiež bude dokonalý! Ozdobí ho aj jutové vrece, ktorým obalíte kvetináč, alebo kožušinka v jeho okolí.

Červeno-biela klasika

Milovníci Vianoc však takmer vždy ostávajú verní nadčasovej červeno-bielej klasike. Ak je doplnená o modrú či zelenú farbu, stromček pôsobí ako z amerického filmu. Obľúbené sú však aj pestrofarebné vianočné stromčeky či stromčeky s prírodnými dekoráciami, lesklými alebo zasneženými vetvičkami, ozdobami lesných zvieratiek, ktoré sú drevené alebo plyšové, či stromčeky, na ktorých dominujú farebné alebo jutové mašle a stuhy. Ak ste nerozhodní, skúšajte rôzne štýly rok čo rok!

Prezrite si našu ponuku umelých vianočných stromčekov na webe mojvianocnystromcek.sk a vyberte si ten najlepší stromček pre vás.