Nie vždy je to tak, ale často je upratovanie domácnosti ponechané na nás ženy. Existuje však množstvo pomocníkov a metód, ktoré vám môžu uľahčiť upratovanie, ktoré určite nie je vždy najpríjemnejšou činnosťou. Poďme sa teda v našom článku pozrieť na to, čo vám môže výrazne pomôcť a na čo sa zamerať.

více v článku...

Kúpte si kvalitný vysávač

Jedným zo základných pomocníkov v domácnosti je, samozrejme, vysávač. Mnohí ľudia sa dnes spoliehajú na moderné technológie a zaobstarávajú si robotické vysávače. Faktom však zostáva, že musíte mať aj klasický veľký vysávač, ktorý je svojím sacím výkonom jednoducho niekde inde. Nemusíte, ale musíte, ak chcete mať svoj domov naozaj čistý, a to nielen vizuálne.

Výberu vysávačov sa v súčasnosti venuje viacero online časopisov a venoval sa mu aj magazín topmuz.sk. Takže ani muži určite nezanedbávajú upratovanie a predovšetkým vám môžu poradiť s výberom správneho vysávača. Medzi bežné typy, okrem uvedených robotických vysávačov, patria:

  • Klasika
  • Tyčový vysávač
  • Ručné zariadenie

Ak je to možné, vždy si vyberte klasický vysávač, ktorý si veľmi dobre poradí so všetkými typmi povrchov a zvládne aj koberce. Možno uprednostníte aj tyčový vysávač, ktorý však zvyčajne nemá taký výkon a takú veľkú nádobu na nečistoty. Môže mať tiež ťažšie problémy s kobercami, ale je vhodný na tvrdé podlahy. Výhodou je, že ho môžete používať aj na batérie, ale opäť klesá výkon. Pánsky časopis nezabudol ani na ručné vysávače, ktoré môžu byť dokonca súčasťou tyčového vysávača ako samostatný modul. Ide samozrejme o doplnkový vysávač, ktorý použijete na drobné čistenie momentálne vzniknutých nečistôt.

Tipy na urýchlenie čistenia

Ak máte stále pocit, že čistenie trvá strašne dlho, má to svoje príčiny. Čas potrebný na upratovanie je dôvodom, prečo sa nám často nechce upratovať. Kľúčom k úspechu je nepretržité čistenie. Veľkou výhodou a uľahčením pri upratovaní je aj zbavenie sa nepotrebných drobných predmetov v priestore, inak nazývaných aj lapače prachu.