Pre dôkladné a šetrné čistenie koženej sedačky je potrebné siahnuť po prostriedkoch určených pre kožené povrchy, ktoré nepoškodia jej pôvodný vzhľad. Aby však fungovali správne, je potrebné vedieť, ako ich používať a akým spôsobom ich aplikovať na povrch. Čo všetko teda potrebujete, aby ste vašu koženú sedačku vyčistili čo najefektívnejšie?

Čím odstrániť hrubé nečistoty?

Pred samotným čistením špeciálnymi prostriedkami je potrebné povrch sedačky zbaviť hrubších nečistôt. V tomto kroku budete potrebovať prachovku alebo vysávač. Praktickým pomocníkom môže byť i kompaktnejší ručný vysávač.

Pozor! Omrvinky a iné nečistoty nikdy neodstraňujte handrou. Ich rozotretím po povrchu by mohlo dôjsť k jeho poškrabaniu a znehodnoteniu.

Hĺbkové čistenie

Hrubé nečistoty sú preč a vy sa môžete pustiť do hĺbkového čistenia. Ako sme spomenuli vyššie, na čistenie kožených sedačiek je potrebné  používať iba prostriedky na to určené. Univerzálne čističe či saponáty by mohli kožu vysušiť a znehodnotiť. Rovnako dôležité je aj dodržiavanie presných pokynov na obale. Uistite sa, že ste použili správne množstvo prípravku a otestujte ho najskôr na menej viditeľnom mieste. 

Na čistenie kože je dobré použiť jemnú handričku z mikrovlákna, poprípade kefku s jemnými štetinami. Tá sa hodí predovšetkým pri hĺbkovom čistení. Pri prostriedkoch, ktoré je potrebné pred aplikáciou zriediť s vodou sa tiež nezaobídete bez vedra alebo inej nádoby. Praktickým pomocníkom môže byť aj rozprašovač. Aby ste chránili vašu pokožku, povinnou výbavou by mali byť aj rukavice.

Ak si na čistenie alebo ošetrovanie kože netrúfate, nemusíte sa vzdať sna o krásnej sedačke. Stačí, ak sa obrátite na skúsených odborníkov. Tí sa postarajú o profesionálne očistenie koženej sedačky a ošetrenie jej povrchu, čím predĺžia jej životnosť a pôvodný vzhľad.