Spánok je neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Pokiaľ chcete podať maximálny fyzický či psychický výkon, bez kvalitného spánku sa jednoducho nezaobídete. Vedeli ste však, že okrem matraca a prostredia spálne dokáže spánok ovplyvniť aj posteľná bielizeň?

Posteľná bielizeň, alebo ako by naši českí bratia povedali, lůžkoviny, je základnou súčasťou spálne. Na to, aby ste mali kvalitný spánok, je dôležité, aby ste sa vo vašej posteli cítili komfortne. V prvom rade je dôležité kúpiť si kvalitný matrac, ktorý je základom pre zdravý spánok. Avšak, to nie je všetko. Dbať by ste mali aj na kvalitné obliečky, alebo povlečení. Tie chránia matrac, perinu či vankúš pred znečistením, no svojou farbou dokážu výrazne ovplyvniť vzhľad spálne.

Úlohou obliečok je zabezpečiť zdravý spánok. V spálni prirodzene padá prach a obliečky sa znečisťujú. Aby ste mali istotu, že spíte v naozaj čistom prostredí, obliečky by ste mali pravidelne prať. Zakúpte si kvalitné obliečky, ktoré sú antialergické a vyrobené z kvalitných prírodných materiálov.

Teplo na prvom mieste

Neoddeliteľnou súčasťou postele je dobrá perina. Staré periny sú častokrát zdrojom šírenia alergénov a neraz neposkytujú dostatok tepla. V tomto smere stoja za pozornosť péřové peřiny. Tie zaručia, že v noci vás nebude trápiť zima. Dobrou skúškou kvality periny je spánok pri otvorenom okne počas chladných nocí. Pokiaľ vám pod perinou ani pri veľmi nízkych teplotách nie je zima, môžete mať istotu, že je naozaj kvalitná.

Keď už máte kvalitnú perinu, dolaďte ju komfortným vankúšom. Doprajte si pohodlie a zakúpte si dostatočne veľký vankúš, ktorý prispeje k ničím nerušenému spánku. Nakoniec už všetko len dolaďte peknými farebnými obliečkami a následne si môžete naplno užívať kvalitný spánok každú jednu noc!