Pre udržanie zdravej pleti s mladistvým nádychom stále platia osvedčené a pravdivé postupy: obmedzte pobyt na slnku, nefajčite, jedzte zdravo a zostaňte hydratovaní. Veľkú úlohu pri udržiavaní mladistvého vzhľadu však zohrávajú vitamíny a minerály. Antioxidanty a zlúčeniny nachádzajúce sa v živinách majú priaznivé účinky, ktoré siahajú od bunkovej až po povrchovú úroveň. Ich pridanie do vášho každodenného zdravotného režimu je jednoduchý spôsob, ako vyzerať mladšie a atraktívnejšie a zároveň získať úžasné zdravotné výhody.

Vitamín A

Vitamín A (retinol) spôsobí, že vaša pleť bude vyzerať jednoducho úžasne. Jedna z foriem vitamínu A, nazývaná „retinol“, funguje mimoriadne dobre na redukciu vrások, hyperpigmentácie a akné. Je to hlavná zložka, ktorá sa nachádza v takmer každom kréme proti starnutiu a existuje na to dôvod. Štúdia z roku 2006 dospela k záveru, že „jedinou liečebnou terapiou s preukázaným prínosom“ na prevenciu a opravu vráskavej a hyperpigmentovanej pokožky je lokálne použitie retinoidov – aktívnych zlúčenín nachádzajúcich sa v retinole.

Ak sa vám stále objavujú občasné pupienky alebo máte chronické akné, používanie retinolu môže byť dokonalým riešením pre čistú a sviežo vyzerajúcu pleť. Zatiaľ čo akné sa zvyčajne vyskytuje u tínedžerov, odhaduje sa, že 80 percent ľudí vo veku od 11 do 30 rokov tiež trpí  tvorbou akné.

Doplnok krásy – koenzým Q10

Koenzým Q10 (tiež CoQ10) je pre telo dôležitý vitamín a antioxidant. Podporuje fyzickú vytrvalosť, chráni bunky a prispieva k tvorbe energie, no zároveň udržuje vaše telo mladistvé.

Okrem toho je tento vitamín enzýmom v tele, ktorý sa podieľa na procese budovania bunkovej energie a chráni mitochondrie pred oxidáciou. Srdce, pečeň, obličky a pankreas potrebujú koenzým Q10 najviac, keďže ide o orgány s maximálnou spotrebou energie. Aplikujte k tomu na pleť kyselinu hyaluronovú a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Vitamín K

Vitamín K je známy ako vitamín na zrážanie krvi. Jedna z foriem vitamínu, nazývaná „fytonadión“, slúži na udržanie zdravého zrážania krvi v celom tele, dokonca aj pre krvné cievy nachádzajúce sa v koži. Vitamín K ocenia predovšetkým ľudia s tendenciou mať tmavé kruhy pod očami. Ako starnete, tieto škvrny a opuchy sa začínajú objavovať častejšie, aj keď nie ste unavení.