Máte z obývačky výhľad na terasu a za ňou sa rozkladá krásna, rovná záhrada, na ktorej môžete nerušene pozorovať hrajúce sa deti alebo len hru vetra s okrasnými trávami, kríkmi, stromčekmi a kvetmi? Alebo je záhrada všade okolo vášho domu či chalupy, a vy nechcete tráviť hodiny mesačne kosením… Pomôcť vám môže šikovná a múdra robotická kosačka. Vie toho veľa, možno budete jej funkciami značne prekvapení.

Prečo staviť na robotickú kosačku?

K hlavným dôvodom prečo si ľudia kupujú robotické kosačky, patrí bezpochyby ušetrenie si času pre rodinu alebo na dôležitejšie činnosti. Tiež sa nebudete namáhať, a ak ste napr. unavení z manuálnej práce v zamestnaní, nebudete musieť fyzicky pracovať ešte na záhrade.

Pretože je ich záber okolo 20 cm, bude mať pokosené celkom rýchlo, záleží na veľkosti plochy. Môžete zvoliť typy až do odporúčanej plochy kosenia 1 500 m2. Kosiť začnú vždy vo vopred stanovený pravidelný čas, váš trávnik bude stále dokonale upravený. Samé sa počas kosenia dobijú a potom pokračujú v práci, alebo sa dobijú po dokosení, nemusíte riešiť stav batérie ani dobíjanie. Robotická kosačka sa obslúži sama. Kosačka má tiež dažďový senzor, takže vie prerušiť a odložiť prácu, akonáhle zistí, že prší.

Pred odcudzením ju chráni PIN kód. Bez neho nejde kosačku spustiť. Ku kosačke patrí aj nabíjací zdroj, akumulátor, kábel, aby ste mohli vymedziť plochu kosenia a zaisťovacie kolíky na ukotvenie základne.

Čo sa týka kosenia, nastaviteľná je výška od 20 – 60 mm a je možné ju pustiť aj tam, kde je záhrada do mierneho kopčeka.

Pokiaľ sa rozhodnete pre kúpu robotickej kosačky, vyberajte s ohľadom práve na veľkosť vašej záhrady aj jej sklon. Tak vyberiete model, ktorý bude zvládať záhradu udržiavať dlhé roky a nezničí sa. Mnohé modely kúpite na Hecht.sk. Uvidíte, že budete za ušetrený čas, ktorý vám dovolí venovať sa čomukoľvek inému, veľmi radi.