Chladné zimné počasie nám klope na dvere a vy stále nosíte koženú bundu či tenký kabátik? V tom prípade je dôležité spraviť revíziu svojho šatníka a zaobstarať si kvalitné a správne oblečenie. Na čo sa zamerať pri výbere zimných kúskov?

více v článku...

Dôležitá je hlavne funkcia

Zimné oblečenie musí v prvom rade poskytovať funkciu. V praxi to znamená, vytvárať teplo v mínusových teplotách. Pri výbere dámskej bundy sa snažte zvoliť model s podšívkou a veľkou kapucňou. Tá vás ochráni pred dažďom, snehom aj vetrom. Skvelo sa zíde tiež ľuďom, ktorí neradi nosia čapice.

Nie je to však len bunda, ktorú budete na zimu potrebovať. Okrem nej si zaobstarajte aj štýlový dámsky sveter s klasickým výstrihom alebo vo forme roláka. Hrubá látka vás udrží v teple a zaistí, že vám bude príjemne aj po tom, ako si dáte dole bundu.

Základ predstavujú ešte rifle siahajúce až k členkom. Snažte sa, aby táto časť nôh nebola odhalená. Veľmi rýchlo by ste mohli ochorieť. Počas nakupovania sa stretnete nielen s klasickými riflami, ale tiež so zateplenými modelmi. Udržia teplo oveľa lepšie.

Nezabúdajte ani na výzor

Samozrejme, okrem samotnej funkcie je kľúčový aj výzor. Vďaka modernému prevedeniu sa v oblečení cítite dobre a príjemne. Viete ho zladiť s inými vecami a doplnkami.

Zima je charakteristická tým, že využíva skôr tmavšie odtiene. Čierna, hnedá a sivá sú síce pekné a hodia sa ku všetkému, no nie sú príliš zaujímavé. V spleti ostatných ľudí v rovnakých farbách sa stratíte.

Vyčnievajte z davu. Vyberte si výraznejšie odtiene priťahujúce pozornosť. Nebojte sa červenej, ružovej, zelenej, žltej a modrej. Pri takýchto farbách si ale dávajte pozor na ich kombinácie s inými. Keď sa oblečiete do zelenej, vyberte k nej niečo univerzálne a jednoduché. Nesnažte sa vytvárať kontrast.

Zvoľte správnu obuv

K peknému outfitu musíte zvoliť aj vhodné topánky. Na zimu sú ako stvorené dámske čižmy na nízkom alebo vysokom opätku.  Obujte si ich k sukni či nohaviciam. Výber je na vás. Na druhej strane, skvelé sú aj dámske kotníkové čižmy. Ochránia okolie členka a dobre sa v nich chodí.

Štýlové doplnky

Oblečenie je dôležité, no v zime vás skvelo ochránia aj štýlové doplnky. Do tejto kategórie sa radia šály, čapice a rukavice. Ak chcete ladiť, zaobstarajte si sadu v rovnakej farbe a materiáli. Nebojte sa ani dekorácií, napríklad kamienkov, nášiviek a iných menších detailov. Spolu so šálmi sú trendy aj šatky. Keď viete, ako ich správne uvaziať, máte vyhraté.

Pripravte sa na zimu

Dlhá a chladná zima si vyžaduje viac, ako len jednu bundu či kabát. Pripravte sa na ňu správne. Zaobstarajte si svetre, nohavice aj nízke čižmy dámske. Nenechajte nič na náhodu a uistite sa, že vždy, keď vyjdete von, budete v teple.