Moderný trh ponúka rodičom širokú škálu kočíkov, ktoré sa navzájom líšia vzhľadom, cenou, technickými vlastnosťami a výrobným materiálom. Keďže je kočík prvým doplnkom pre bábätka, v prvom rade by sa v ňom malo cítiť pohodlne a útulne.

Výrobcovia ponúkajú rodičom široký výber kočíkov: kočíky s tromi kolesami, tandemy, modely na cestovanie, kočíky s umiestnením sedačky proti smeru pohybu aj v smere, s priezormi a kapucňou. Firmy vyrábajú celé modelové rady s rôznym dizajnom, ktoré sú určené pre bábätká v konkrétnom veku a na konkrétne počasie či ročné obdobie. Je to naozaj pohodlné.

více v článku...

Prvé kroky pri výbere detského kočíka

Aby nedošlo k chybe pri výbere, je potrebné oboznámiť sa s hlavnými typmi štruktúr, ktoré ponúkajú výrobcovia. Všetky vozíky, ktoré dnes existujú na trhu, sú rozdelené do niekoľkých hlavných skupín:

športové kočíky – univerzálne;

• univerzálny;

golfové kočíky

Poďme pekne po poriadku.

Detský kočík. Tento model je vybavený pohodlnou kolískou pre bábätko. Používajú sa od narodenia do 8 mesiacov. Dizajn takýchto nástrojov je vyrobený v klasickom štýle. Medzi výhody takýchto dizajnov patrí skutočnosť, že každý výrobca venuje osobitnú pozornosť dizajnu korbičky, preto je tento model považovaný za najlepší na prechádzky s bábätkom.

Univerzálny. Takéto konštrukcie pozostávajú z podvozku a modulov, ktoré sú namontované na kočíku. Vďaka tejto vlastnosti je možné kočík používať od narodenia dieťaťa, kým sa dieťa nenaučí chodiť.

Univerzálny. Tento typ kočíka pozostáva z podvozku so zložitou konštrukciou. Má vstavaný rám a vychádzkové sedadlo. Chodiaca časť sa transformuje tak, že je možné dať kolísku pre novorodenca, ale tu si treba dávať pozor, pretože v časti prebaľovacích vozíkov nie je miesto pre kolísku. Najčastejšie majú takéto vozíky zabudované sklopné rukoväte, ktoré umožňujú dieťaťu sedieť proti alebo v smere pohybu.

Golfové kočíky. Názov je spôsobený tým, že po zložení zariadenie pripomína palicu. Rodičia sa často rozhodujú v prospech tohto konkrétneho modelu, pretože je pomerne kompaktný, má nízku hmotnosť a dobrú manévrovateľnosť.

Vzhľadom na všetky dôležité komponenty v procese výberu detského kočíka teraz môžete ľahko nájsť najvhodnejší model pre vaše dieťa!