Pri narodení a krste dostal hudobný skladateľ celé meno Joannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart.

Hoci Mozartovo meno malo mnoho variantov, obvykle si rád hovoril „Amadѐ“, čo bola skrátená verzia jeho všeobecne uznávaného druhého mena „Amadeus“.

Obvykle bol Mozart jediný, kto o sebe hovoril ako o Amadeovi, zatiaľ čo ostatní mu často hovorili „Wolfgang Gottlieb“ alebo „Wolfgang Amadeus“.

Vznik jeho presláveného druhého mena najskôr pramenil z jeho zvláštneho zmyslu pre humor. Začalo to tým, že sa vysmieval tradičnému latinskému textu tým, že na koniec každého slova pridával „-us“.

Občas sa podpisoval na autogramiáde ako „Wolfgangus Amadeus Mozartus“, čím sa zrodil tento titul, ktorý získal oveľa väčšiu známosť až niekoľko storočí po jeho smrti.

Zaujímajú Vás aj veci medzi nebom a zemou? Potom Vás pozývame na náš blog, kde o týchto veciach píšeme zaujímavé články. Ale aj o iných.

Napríklad móde, šperkoch, drahých kameňoch, prírode, slávnych ľuďoch, zvieratách či o tom čo pre nás majú pripravené hviezdy a mnoho ďalších.

Mrknite sa na naše články, kde sa napríklad dočítate o tajomstve horoskopu či aký je rozdiel medzi tým čo poznáme a tým čínskym, ktorý je iný ako náš štandardný. Alebo Vás nalákame citátmi o láske či živote?