Máte už dosť grilovania a opekania burtov? Hľadáte iný spôsob, ako po večeroch tráviť čas s vašou rodinou či priateľmi na záhrade, keď vám praje počasie? V tom prípade pre vás môže byť vytvorenie letného kina na vlastnej záhrade skvelou voľbou, a my vám preto poradíme, ako na to.

více v článku...


Zvoľte miesto

Zvoľte vhodné miesto v záhrade na inštaláciu kina. Malo by byť rovné, bezpečné a dostatočne veľké na organizovanie projekcií. Ak máte nejaké stromy alebo steny v okolí, môžete ich využiť ako pozadie na projekciu.
Zvoľte projektor
Na projekciu potrebujete kvalitný projektor s dostatočne vysokým rozlíšením a jasom. Dnes je na trhu mnoho dostupných projektorov, ktoré sú cenovo dostupné a vhodné na použitie v záhrade.

Zvoľte plátno

Plátno je dôležitým prvkom pri tvorbe letného kina. Existuje mnoho možností, ako si môžete vyrobiť vlastné plátno, napríklad pomocou bielej plachtoviny alebo projekčného plátna. Malo by byť dostatočne veľké a rozmery by mali zodpovedať vášmu projektoru.

Zvoľte zdroj zvuku

Okrem projektora potrebujete aj kvalitný zdroj zvuku. Môžete použiť reproduktory alebo prenosný reproduktor, aby ste si zaistili poriadny zvuk pre vaše letné kino.


Vytvorte pohodlné sedenie


Ak sa chystáte organizovať projekcie na dlhú dobu, je dôležité zaistiť pohodlné sedenie pre svojich hostí. Môžete použiť pohovky, stoličky alebo pokojne aj prenosné sedacie vaky.

Pripravte občerstvenie

Letné kino na záhrade môže byť ešte zábavnejšie s občerstvením, ako uvádza web Utulne.cz. Pripravte si niečo na jedenie a pitie, aby ste udržali svojich hostí spokojných a uspokojili ich chuťové bunky.
Ak máte všetko pripravené, môžete začať. Vyberte si svoj obľúbený film a užite si letný večer v pohodlí svojej záhrady!