Prajete si mať pre svoju krásu aj pevné zdravie k dispozícii kvalitný kolagén, ktorý vyrobila firma z farmaceutického priemyslu? Kolagén, ktorého je v jednej dávke hneď 10 g, čo je najväčšia dávka na trhu? Spoločne s vitamínom C, D, E, aby sa skvele vstrebával? Ľahko stráviteľný, tráviaci systém nezaťažujúci je hydrolyzovaný hovädzí kolagén Cartylis. Kúpiť si ho môžete na webových stránkach eliteq.sk.

více v článku...

Prečo užívať kolagén?

Naše telo samo produkuje kolagén, a to až do 25 rokov veku, keď jeho tvorba pomaly klesá. Okolo 45 rokov veku tvorba kolagénu skoro úplne ustane a ten, ktorý vzniká, nie je zďaleka tak kvalitný, ako býval predtým.

Akonáhle nám kolagén chýba, pozorujeme na sebe vznik vrások, pleť povädá, ochabuje. Aj náš pohybový aparát dostáva zabrať a nefunguje, ako má. Kolagén ale ovplyvňuje aj kvalitu našich vlasov a nechtov, dokonca aj stav nervového a imunitného systému.

Nielen vek ale môže za to, že nám kolagén ubúda. Jeho zníženie spôsobuje aj stres, nadmiera vystavovania sa UV žiareniu, nedostatok pohybu, nedostatok pobytu na čerstvom vzduchu, jedlo chudobné na vitamíny A, C, E, železo a vápnik, taktiež nedostatočná regenerácia po fyzickom cvičení alebo vykonávaní cvičení, ktoré nám spôsobuje úrazy.

Aký kolagén si vybrať?

Pri výbere kolagénu neverte reklamám ani známym osobnostiam, ktoré ho odporúčajú. Kvalitný kolagén by mali vyrábať firmy z farmaceutického priemyslu. Rovnako tak sa zamerajte na jeho vstrebateľnosť. Je síce nemerná, ale vie sa, že ju ovplyvňujú niektoré látky. Veľkou mierou napr. vitamín C. Tiež sa rozhodujte podľa toho, ako daný kolagén zaťažuje tráviaci systém. Najľahšie stráviteľný je hydrolyzovaný kolagén prírodný, napr. hovädzí.

Kvalitný Cartylis, ktorý obsahuje v dávke 10 g kolagénu a vitamín C, vám pomôže ako ku krásnej pleti, tak k zdraviu. Spĺňa všetko vyššie uvedené. Môžete si byť istí, že ide o špičkový kolagén, jeden z najlepších na trhu.