Ak ste milovníkom kávy, nemali by ste si nechať ujsť to najlepšie. Ak patríte medzi neskúsených konzumentov kávy, je čo objavovať. V ponuke je mnoho rôznych druhov káv, nielen kávových zŕn, ale aj spôsobu ich prípravy.

více v článku...

Kvalitné kávové zrná

Pri výbere produktov je kľúčová spoľahlivá a kvalitná pražiareň kávy. Pražiarne ponúkajú výber káv z celého sveta. Pre kvalitnú kávu je samozrejmosťou používanie najmodernejších technológií a postupov praženia. Kvalitná zrnková káva by sa mala vždy dôkladne a jemne pražiť, aby sa ich chuť skutočne prejavila. Skúsenosti s výrobou kávy sú neoceniteľné a umožňujú vám vychutnať si kvalitný nápoj s tou najlepšou chuťou.

Káva mnohých druhov

V ponuke je samozrejme mnoho rôznych druhov kávy, ktoré sa líšia chuťou a ďalšími vlastnosťami. Najdôležitejším kritériom je však rozhodovanie medzi kávou Arabica a Robusta. Najobľúbenejšia je 100% arabica, ktorá má nakyslú chuť, ale ponúka aj sladké tóny. Opakom je káva robusta. V druhom prípade v ňom nenájdete veľa kyselkavých tónov, ale je výrazne horký. Nájsť ten správny pre vaše chuťové bunky môže chvíľu trvať.

Ristretto

Existuje mnoho spôsobov prípravy kávy. Mnohé z nich už poznáte, ale počuli ste už o ristrette? S trochou nadsadenia ho možno prirovnať k espressu. Ristretto je však špecifické tým, že obsahuje menší objem vody a rovnaké množstvo kávy. Vďaka krátkemu času extrakcie sú chuťové tóny mierne odlišné a vy môžete získať úplne nový pohľad na svoju obľúbenú odrodu kávy. Budete prekvapení, akú veľkú zmenu môže priniesť iný štýl prípravy.

Kvalitná výroba kávy je kľúčom k vychutnaniu si vášho obľúbeného nápoja. Preto hľadajte overeného predajcu, ktorý vám ponúkne to najlepšie.