Spánok je jednou z najdôležitejších činností života. Počas neho sa naše telo regeneruje a pripravuje na vynaloženie energie do nového dňa. Je veľmi dôležité kde a na čom spíme. Nie len duševný ale aj fyzický oddych je dôležitý pre správne fungovanie.

Ak zvažujete kúpu novej postele a rozhodujete sa medzi typmi, porozmýšľajte o čalúnenej posteli. Vyniká nie len nadčasovým dizajnom, ktorý v miestnosti upúta, no najmä komfortom a veľkým úložným priestorom, o ktorom snívate. Čalúnená posteľ je trendom, ktorý nezanikne, ba naopak vracia sa do módy. Ako vybrať takúto posteľ?

Čalúnené postele s úložným priestorom sú vhodné najmä do bytov a priestorov, ktoré si vyžadujú viac odkladacieho miesta. Praktická funkcia sa prejaví hlavne v časoch, kedy sa v byte nachádza veľa vecí, ktoré sa v dané obdobie nepoužívajú. Do úložného priestoru môžete vložiť posteľnú bielizeň, sezónne oblečenie, kufre, obuv atď.

Čalúnené postele do všetkých štýlov

Čalúnené postele nikdy nevyjdú z módy. Sú kvalitné, pevné, trvácne a dizajnové. Vďaka známemu celočalúnenou ponúkajú veľké množstvo farebných prevedení a kombinácií, ktoré si viete pri kúpe určiť. Čalúnené postele kombinujú výhody drevených a čalúnených postelí. Čalúnené postele sú ťažšie a robustnejšie ako klasické postele, preto vynikajú vysokou pevnosťou a odolnosťou voči poškodeniu. Celočalúnené postele tvoria čalúnený rám a takisto aj matrac. Pri jej výbere si môžete vybrať farbu a tvar, ostatné kupujete ako celok.

Čo od čalúnenej postele očakávať? Pokiaľ sa rozhodnete pre takýto typ postele, rátajte s maximálnym komfortom a pohodlím, ktorý vám každú noc poskytne. Už teraz sa môžete tešiť na čalúnené čelo, ktoré poskytne mäkkosť pri sledovaní televízie a čítaní večernej knihy. Výhodou takýchto postelí je aj bezpečie. Pokiaľ máte doma malé deti, nemusíte sa báť o zranenie pri drevenom rohu. Všetky časti a tvary sú mäkké vďaka čalúneniu, o ktoré sa dieťa nezraní.

Údržba čalúnenej postele je síce náročnejšia, no vyžaduje si pravidelnosť. Pokiaľ sa na posteli objavia neočakávané škvrny, skúste použiť jemnú kefu a vlažnú vodu. Existujú rôzne parné čističe, ktoré vyčistenie čalúnenia vyriešia. Čalúnené postele sú ľahko kombinovateľné s rôznym dizajnom spálne. Hodia sa do moderne zariadených, klasických, škandinávskych, industriálnych aj luxusných interiérov.