Hľadáte novú kabelku? V obchodoch nájdete množstvo zaujímavých modelov na každú príležitosť. Neviete, čo si vybrať? Tu je 10 vecí, ktoré treba zvážiť pri kúpe dámskej kabelky!

1. Štýl

Shopperka, kufrík, listová kabelka, košík, brašňa, batoh alebo ľadvinka – dámske kabelky sú dostupné v mnohých štýloch. Ktorý si vybrať?

Štýl dámskej kabelky je najlepšie prispôsobiť okolnostiam, pri ktorých sa má používať. Každý deň – na univerzite aj do práce – sa bude skvele hodiť veľký kufrík, shopperka alebo brašňa. Po hodinách, napríklad na stretnutie s priateľmi, bude ideálna brašňa, batoh alebo ľadvinka. Na druhej strane, na dôležité udalosti – svadba, banket alebo rande – malá brašňa, listová kabelka.

2. Veľkosť

Druhým dôležitým parametrom je veľkosť kabelky. V tomto prípade je tiež dôležité zohľadniť jej účel.

Veľké kabelky, do ktorých sa zmestí formát A4 budú dokonalé do práce alebo na univerzitu, ako aj pre ženy, ktoré majú rady všetko dôležité po ruke. Malé, do ktorých sa nezmestí formát A4, sú šikovnejšie a skvelé na dôležité stretnutia.

3. Spôsob nosenia

Kabelka môže mať krátke rúčky – na nosenie v ruke alebo v ohybe lakťa. Dlhý popruh (najlepšie nastaviteľný) vám dáva voľné ruky, pretože umožňuje zavesenie kabelky na ramene. Pohodlné nosenie zaistia aj dámske batohy a módne ľadvinky, ktoré sa dajú zavesiť v páse alebo šikmo cez telo.

4. Typ zapínania

Dámske kabelky sú vybavené rôznym zapínaním Kabelka na každodenné prenášanie by mala mať pevný uzáver, aby sa zabránilo krádeži. 

Veľké dámske kabelky sa väčšinou zapínajú na magnet alebo zips. Menšie môžu mať aj ozdobné spony.

5. Materiál

Najodolnejšie sú dámske kabelky vyrobené z prírodnej kože, ktoré navyše pôsobia veľmi elegantne a luxusne. Ich hlavnou nevýhodou je vysoká cena.

Menej zaplatíme za kabelky z ekokože. Tie z vyššej triedy môžete používať dlhé roky. Látkové kabelky, vyrobené z trávy sú takisto dostupné v nízkych cenách – sú ako stvorené na letné dni.

6. Farba

Najlepšie je zladiť kabelku podľa vášho vkusu a štýlu, ako aj odtieňov najčastejšie nosených topánok.

Univerzálnou voľbou sú čierne a ťavie dámske kabelky – v svetlohnedej farbe. Mnohé ženy si vyberajú aj bordové a béžové – nude kabelky.

7. Dekorácie

Dámsku kabelku je možné doplniť ďalšími ozdobami, ktoré jej dodajú atraktívny vzhľad.

Najčastejšie sú kabelky zdobené kovaním, farebnými pásikmi alebo retiazkami, ozdobným logom. Môžu mať tiež pripevnené doplnky, napríklad chvosty, strapce.

8. Vrecká

Čím viac vreciek v kabelke, tým lepšie! Vďaka nim si ľahko usporiadate svoje veci a rýchlo v nej nájdete to, čo potrebujete.

Taška môže byť vybavená vreckami vo vnútri aj vonku. Veľké dámske kabelky môžu mať aj ďalšie priehradky na oddelenie obsahu vnútra.

9. Kvalita vyhotovenia

Stojí za to venovať pozornosť dokončeniu kabelky – vedenie švov, vykonanie popruhu, rukoväte, vreciek. Materiál by mal byť trvanlivý, odolný proti poškodeniu.

10. Cena

Pri kúpe kabelky má veľký význam aj cena. Značkový model bude stáť viac, no vďaka atraktívnym akciám a zľavám ho môžete často uloviť oveľa lacnejšie!